Dodano: 2014-05-29, Podwójne złoto szkolnych Mistrzostw Polski dla Kębłowa

Corocznie Elbląg jest organizatorem ogólnopolskich finałów Licealiady, Gimnazjady i IMS w unihokeju. Tegoroczne zawody czyli MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL UNIHOKEJA O PUCHAR BAŁTYKU, odbyły się w dniach 23-25.05.2014 r. W rozgrywkach wzięły udział najlepsze drużyny szkolne wyłonione z wcześniejszych eliminacji wojewódzkich.

Gminę Wolsztyn tym razem reprezentowały aż 4 zespoły, dwie z ZSZ w Wolsztynie i 2 z Gimnazjum w Kębłowie. Po losowaniu grup eliminacyjnych drużyna dziewcząt z Kębłowa trafiła na silne ekipy z Warszawy, Dębna, Sanoka i Wieruszowa. Pierwszy mecz w turnieju z Dębnem był wielką niewiadomą. Jednak po 28 minutach gry na tablicy wyników było 10 - 2 dla Kębłowa. W drugim meczy kębłowianki zagrały z ubiegłorocznymi Szkolnymi Mistrzyniami Polski z Warszawy. Wiktoria Kubicka i Bożena Kędziora szybko potwierdziły, kto jest lepszy i było 2-0. W grupie dziewczyny wygrały jeszcze z Sanokiem 6-1 i Wieruszowem 4-2. Z pierwszego miejsca awansowały do półfinałów gdzie spotkały się z bardzo silnym zespołem z Nowego Dworu Kwidzyńskiego, i tym razem okazało się, że wygrana jest to stronie Kębłowa. Wynik końcowy 3-1 i awans do finałów.

Chłopacy, jako Mistrzowie Polski z roku ubiegłego trafili do grupy A, razem z Gimnazjum w Oświęcimiu, Dębnie i Gildy. Po bardzo zaciętych pojedynkach udało się zająć pierwsze miejsce w grupie dające awans do ćwierćfinałów. W grupie ćwierćfinałowej gimnazjaliści z Kębłowa pokonali Orzysz 5-1 i Brzeźnicę 4-1 co dało awans do półfinałów. Półfinał okazał się bardzo emocjonujący. Drużyna z Gimnazjum nr. 21 z Warszawy przez większą cześć pojedynku prowadziła 1-0 jednak w końcówce wspaniałe akcje całej drużyny zakończone celnymi strzałami najpierw Marcina Grześkowiaka a na minutę przed końcem Rafała Wojtkowiaka dały zwycięstwo i awans do finałów. A w finałach ... obydwie drużyny spotkały się z przedstawicielami województwa podkarpackiego Brzeźnicą. Mecze finałowe odbyły się w niedzielę 25 maja o godzinie 13.00. Po pierwszej połowie meczu finałowego chłopców było 0-0. W drugiej celnym strzałem popisał się kapitan drużyny Marcin Grzewśkowiak, a w bramce fenomenalnie spisywał się Albert Dziemba. Po końcowym gwizdku sędziów gimnazjaliści z Kębłowa mogli się cieszyć z obrony tytułu sprzed roku.

W tym samym czasie dziewczyny toczyły swój pojedynek o złoto. Przewaga kębłowianek była bardzo wyraźna i wygrana 5-2 całkowicie zasłużona.

W ciągu 10 minut dwie drużyny z Gimnazjum im. Krzysztofa Żegockiego w Kębłowie zdobyły złote medale finałów ogólnopolskich GIMNAZJADY.

Oprócz złotych medali Wiktoria Kubicka zdobyła tytuł najlepszej strzelczyni Mistrzostw Polski a Albert Dziemba najlepszego brzmkarza.

Skład drużyny dziewcząt: Wiktoria Kubicka, Bożena Kędziora, Monika Rozynek, Wiktoria Mikołajczyk, Kamila Zboralska, Weronika Hełmińska, Julita Zboralska, Katarzyna Lepka.
Skład drużyny chłopców: Marcin Grześkowiak, Rafał Wojtkowiak, Albert Dziemba, Mateusz Siputa, Klaudiusz Kaźmierczak, Krystian Jung, Wojciech Baer, Gracjan Jung.

Trenerami drużyn byli Magdalena Skołożdrzy i Tomasz Kaczmarek

W turnieju znakomicie spisały się również drużyny ZSZ Wolsztyn zdobywając dwa brązowe medale.

Chcesz otrzymywać bezpłatne wiadomości SMS z naszej miejsowości?